Antikvariát

Marcel Goliaš

Přihlášení / Registrace
 
Próza > Romány
3

Název:Poutníkova cesta
Podnázev:z tohoto světa do světa budoucího
Autor:Bunyan, John
Kód:00019
Žánr:náboženství, křesťanství, protestantství, próza, romány, dobrodružný
Jazyk: česky
Nakl. údaje:Praha : Argo
Rok vydání:1996
Vydání:3
Rozsah:182 str.
ISBN:80-7203-034-5
Stav:výborný
Umístění:Nab-1
Anotace:Poutníkova cesta z tohoto světa do světa budoucího je slavná alegorie předznamenávající vznik románu jako žánru, poprvé vydaná v roce 1678. Je všeobecně považována za jeden z nejdůležitějších náboženských spisů v historii anglické literatury. V průběhu následujících tří staletí byla Poutníkova cesta přeložena do více než dvou set jazyků a až do dnešních dnů se román dočkává stále nových vydání po celém světě. České překlady tohoto alegorického putování křesťana ze světa zkázy plného nástrah do věčné nebeské blaženosti se objevují již od 19. století.
Cena:179,- Kč

Název:Pravda o zkáze Sodomy
Autor:Kříž, Ivan
Kód:00074
Žánr:próza, romány, historický
Jazyk: česky
Nakl. údaje:Karviná : Eden centrum
Rok vydání:1992
Vydání:2
Rozsah:733 str.
ISBN:80-85272-99-7
Stav:dobrý
Umístění:
Anotace:Podobenství o mechanismech moci, manipulování davu, vyvolávání hysterie, politických procesech, o změně kvetoucího města v trosku plnou nenávisti, bídy a fanatismu. Daleko více než na historickou Sodomu má rozsáhlý román evidentně na mysli události v zemích komunistického bloku, např. SSSR, ale protože byla napsána a poprvé vydána v šedesátých letech, nemohla pojmenovat tyto věci zcela přímo.
Cena:90,- Kč

Název:Střetnutí
Autor:Peretti, Frank E.
Kód:00174
Žánr:náboženství, křesťanství, protestantství, próza, romány, detektivní
Jazyk: česky
Nakl. údaje:Albrechtice : Křesťanský život
Rok vydání:2012
Rozsah:430 str.
ISBN:978-80-7112-162-6
Stav:výborný
Umístění:Nab-3
Anotace:Ashton. Typické americké městečko. Když si však jeden skeptický novinář a jeden mladý kazatel začnou dávat dohromady, co zjistili, pochopí, že spolu stojí proti nestvůrnému komplotu jisté teroristické organizace, která chce podmanit všechny obyvatele města a vposledu celého světa. Román s vyjímečně pronikavým vhledem do duchovního boje a důležitostí modlitby. Poutavý, napínavý děj s dobrým spádem z něj činí knížku, která se může měřit s těmi nejlepšími detektivkami ve vaší knihovně. Kniha Vládci temnoty (2016) je pokračování knihy Střetnutí.
Cena:239,- Kč

Marcel Goliaš © 2021