Antikvariát

Marcel Goliaš

Přihlášení / Registrace
 
Informace

Obchodní podmínky

 • Otevírací doba kamenného obchodu: po-pá 13,00-17,00.
 • Zboží expedujeme zpravidla v průběhu 3 pracovních dnů.
 • Kupující bere na vědomí a souhlasí s tím, že cena zboží bude vždy odpovídat ceně, která je uvedena v internetovém katalogu platném v době objednání zboží.
 • Prodávající zasílá zboží buď Českou poštou nebo Zásilkovnou na vybrané výdejní místo. Platbu je možné uskutečnit buď předem na účet nebo dobírkou při převzetí zásilky.
 • Cena poštovného a balného činí 90,- Kč (při platbě předem na účet), resp. 120,- Kč (při dobírce) v případě České pošty, nebo 65,- Kč (při platbě předem na účet), resp. 95,- Kč (při platbě předem) v případě Zásilkovny.
 • Při platbě předem na účet je kniha (pokud není dojednáno jinak) rezervována po dobu 5-ti dnů. Při nákupu zboží nad 1.500,- Kč je poštovné a balné  zdarma, ovšem pouze za podmínky platby předem na účet. Do zahraničí zásilky nezasíláme.
 • O způsobu odeslání a platbě (resp. platebních podmínkách) informujeme zákazníky prostřednictvím e-mailů odesílaných po připravení zásilky k odeslání.
 • Pokud se kupující s prodávajícím nedohodne jinak je při požadavku osobního odběru kniha na prodejně rezervována po dobu 10-ti dnů ode dne objednávky. V případě vyzvednutí objednávky na prodejně bude zákazník o připravenosti knih informován e-mailem (některé knihy jsou v interním skladu a je nutné je k vyzvednutí připravit).
 • Každá objednávka je považována za závaznou a vztahují se na ni ustanovení o uzavření kupní smlouvy dle „Obchodního zákoníku“.
 • Pokud je adresa příjemce neúplná nebo nepřesná, a nebo jsou v objednávce nějaké nesrovnalosti, vyžádá si prodejce e-mailem doplňující či upřesňující informace. Nedojde-li k upřesnění, má prodejce právo objednávku zrušit.
 • Z provozních důvodů je prodávající oprávněn jednostranně a bez jakýchkoli sankcí od uzavřené objednávky odstoupit.
 • Dodané zboží zůstává až do úplného zaplacení majetkem prodávajícího.
 • Daňový doklad Vám bude zaslán současně s objednaným zbožím.
 • Kupující má právo na odstoupení od kupní smlouvy  do 14-ti dnů od převzetí zásilky, čímž mu vzniká nárok na vrácení částky za odebrané knihy. Vrácené zboží doručí kupující osobně nebo poštou na vlastní náklady. Prodejce nevrací částku uhrazenou za balné a poštovné. Vracené zboží nelze posílat „na dobírku“; takto zaslané zboží nebude převzato.
 • Budete-li chtít Vaši objednávku stornovat ještě před jejím odesláním, kontaktujte nás telefonicky nebo e-mailem (viz stránka Kontakty).
 • Prodávající si vyhrazuje právo zrušit objednávku, nebo její část, v případě, že zboží již nebude skladem, nebo v případě, že objednávka bude vykazovat závažné nedostatky, které budou znemožňovat uskutečnění obchodu. V případě, že tato situace nastane, bude prodávající neprodleně kontaktovat kupujícího za účelem dohody o dalším postupu.
 • Uskutečněním objednávky nebo nákupu dáváte najevo, že s výše uvedenými obchodními podmínkami souhlasíte.

Ochrana osobních údajů v souladu s požadavky GDPR

 1. Kupující souhlasí s tím, aby jím poskytnuté osobní údaje byly prodávajícím shromážděny, zpracovávány, uchovávány a používány pouze pro účely plnění uzavřených kupních smluv a to v souladu se zákonem č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů včetně zákona EU o GDPR.
 2. Osobní údaje budou zpřístupněny pouze prodávajícímu. Prodávající se zavazuje, že všechny údaje, které o kupujícím získá v souvislosti s prodejem, budou považovány za důvěrné a že je žádným způsobem nezneužije, ani je neposkytne neoprávněným osobám. Osobní údaje budou prodávajícím uchovávány za pomocí prostředků výpočetní techniky a účetních dokladů. Kupující bere na vědomí, že tento souhlas je zcela dobrovolný, že mu na požádání bude umožněn přístup k takto shromážděným jeho osobním údajům, a že je oprávněn žádat po prodávajícím případné opravy nebo likvidaci nesprávných nebo neoprávněně zpracovaných osobních údajů nebo podání vysvětlení ohledně jejich zpracování.
 3. Kupující může svoje osobní údaje kdykoli aktualizovat a to zasláním aktuálních osobních údajů e-mailem na adresu email@domena.cz. Svůj souhlas s výše uvedeným zpracováním osobních údajů může kupující kdykoli odvolat a to oznámením zaslaným na výše uvedenou e-mailovou adresu, nebo přímo do poznámky objednávky.

EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Tato povinnost se nevztahuje na převádění platby z účtu na účet. Účtování je prováděno v běžném režimu. Platby předem na účet jsou převáděny z účtu zákazníka na účet prodejce. Platby dobírkou jsou převáděny z účtu dopravce na účet prodávajícího. Doklad z EET je vydáván pouze při hotovostní platbě při osobním vyzvednutí na prodejně. Nelze platit kartou.

Reklamace

Reklamace vyřizuje prodávající v souladu s občanským zákoníkem a  zákonem č. 634/92 Sb.,o ochraně spotřebitele. Prodávající odpovídá kupujícímu za to, že prodávaná věc je při převzetí kupujícím ve shodě s kupní smlouvou, tedy ve stavu obvyklém stáří zboží či ve stavu shodném s uváděním v popisu zboží. Poškození zásilky či jiné nesrovnalosti vzniklé při přepravě a doručení, má kupující právo uplatnit bezprostředně při převzetí u přepravce a tuto skutečnost oznámní neprodleně prodávajícímu. Při uplatňování reklamace u prodávajícího může kupující po předchozí domluvě vyřídit záležitost osobně v provozovně nebo zašle zboží doporučenou zásilkou (ne na dobírku) s kopií dokladu o zakoupení, specifikací vady a požadovaným způsobem vyřízení reklamace. V případě uznání reklamace (nedohodne-li se prodávající s kupujícím na jiném způsobu), vrací prodávající kupujícímu částku uhrazenou za reklamovanou knihu. Platí zde stejné podmínky jako při odstoupení od kupní smlouvy (viz výše).

V případě, že dojde mezi námi a spotřebitelem ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může spotřebitel podat návrh na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je Česká obchodní inspekce, Ústřední inspektorát - oddělení ADR, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2, email: adr@coi.cz, web: https://www.coi.cz/informace-o-adr/. Spotřebitel může využít také platformu pro řešení sporu online, která je zřízena Evropskou komisí na adrese: http://ec.europa.eu/consumers/odr/.

 

Marcel Goliaš © 2021